Машиніст крана (кранівник).

 

Основні знання, необхідні для якісного виконання типових та спеціальних виробничих завдань:

  • - основи безпеки праці, виробничої санітарії;
  • - правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів;
  • - будова і принципи дії, експлуатаційні особливості вантажопідіймальних кранів;
  • - правила переміщення різних видів вантажу;
  • - основи слюсарної справи;
  • - технічне обслуговування вантажопідіймальних кранів.

Умови навчання

   3 роки навчання. Теоретичне навчання проходить в кабінетах загальноосвітніх дисциплін  за програмами 10-11 класів, факультативна підготовка до ЗНО. Спортивні заняття на базі ліцею (спортзал, стадіон, міністадіон). 1 день в тиждень – виробниче навчання. Уроки спецдисциплін та виробниче навчання проходять в майстерні кранівників та полігоні насичені  інноватикою.

     Майстерня кранівників оснащена діючим макетом баштового крана з кабіною-маніпулятором, механізмами кранів та їх складовими частинами. Полігон оснащений механізмами кранів та їх деталями а також кран-балкою.

На ІІ і ІІІ курсі - практика на підприємствах та в організаціях м. Києва, яку забезпечує навчальний заклад.

Вимоги професії до людини

      Обмеження вступника за статтю - відсутні, за віком – на основі базової та повної середньої освіти. За станом здоров’я прийом можливий на підставі медичної форми 086/у.

 Терміни навчання

       На основі базової середньої освіти (після 9-го класу) – 3 роки. По закінченню КПЕЛ випускники отримують атестат про повну середню освіту, диплом державного зразка, 3 роки трудового стажу.

Перспективи зайнятості

     Найбільшим попитом на ринку праці серед роботавців користуються будівельні професії. Кранівник – унікальна професія, здобути яку можна лише в Київському професійному енергетичному ліцеї. Знання останніх технологій і спеціальна освіта дозволяють нашим випускникам стати кранівником мостового, козлового або баштового кранів. Ця спеціальність забезпечить вам комфортні умови праці і стабільну високу заробітну плату.

 

 

Пошук