Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення

 

Загальна характеристика професії

ХХI століття – епоха розвитку інформаційних та комп’ютерних технологій в усіх галузях економічного та суспільного життя. Невід’ємною потребою в організації будь-якого типу є комп’ютерне оснащення. Підготувати техніку до роботи, підключити  офісне обладнання, встановити програмне забезпечення допоможе оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. Кваліфікований спеціаліст не лише допоможе з технічним устаткуванням робочого місця, але й забезпечить клієнта обробленою інформацією, організує електронний документообіг, збереження даних, оновлення сайту та багато іншого.

Детальніше...

Машиніст крана (кранівник).

Загальна характеристика професії

     Розвиток інфраструктури - один з найважливіших шляхів підвищення продуктивності праці в промисловості і будівництва. Недарма неодмінним елементом сучасного міського пейзажу є вантажопідіймальний кран. З розвитком будівельної галузі, виконувати будівельно-монтажні роботи без механізації просто неможливо, так як вага окремих деталей, з яких складається будівля або вантаж, який потрібно перемістити нерідко досягає сотень кілограмів і навіть декількох тонн. А щоб керувати цим вантажопідіймальним краном потрібен спеціальний працівник – машиніст крана (кранівник).

Основні знання, необхідні для якісного виконання типових та спеціальних виробничих завдань:

  • - основи безпеки праці, виробничої санітарії;
  • - правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів;
  • - будова і принципи дії, експлуатаційні особливості вантажопідіймальних кранів;
  • - правила переміщення різних видів вантажу;
  • - основи слюсарної справи;
  • - технічне обслуговування вантажопідіймальних кранів.

Умови навчання

   3 роки навчання. Теоретичне навчання проходить в кабінетах загальноосвітніх дисциплін  за програмами 10-11 класів, факультативна підготовка до ЗНО. Спортивні заняття на базі ліцею (спортзал, стадіон, міністадіон). 1 день в тиждень – виробниче навчання. Уроки спецдисциплін та виробниче навчання проходять в майстерні кранівників та полігоні насичені  інноватикою.

     Майстерня кранівників оснащена діючим макетом баштового крана з кабіною-маніпулятором, механізмами кранів та їх складовими частинами. Полігон оснащений механізмами кранів та їх деталями а також кран-балкою.

На ІІ і ІІІ курсі - практика на підприємствах та в організаціях м. Києва, яку забезпечує навчальний заклад.

Вимоги професії до людини

      Обмеження вступника за статтю - відсутні, за віком – на основі базової та повної середньої освіти. За станом здоров’я прийом можливий на підставі медичної форми 086/у.

 Терміни навчання

       На основі базової середньої освіти (після 9-го класу) – 3 роки. По закінченню КПЕЛ випускники отримують атестат про повну середню освіту, диплом державного зразка, 3 роки трудового стажу.

Перспективи зайнятості

     Найбільшим попитом на ринку праці серед роботавців користуються будівельні професії. Кранівник – унікальна професія, здобути яку можна лише в Київському професійному енергетичному ліцеї. Знання останніх технологій і спеціальна освіта дозволяють нашим випускникам стати кранівником мостового, козлового або баштового кранів. Ця спеціальність забезпечить вам комфортні умови праці і стабільну високу заробітну плату.

 

 

Слюсар-електромонтажник

Історія виникнення професії

Вперше про електричні процеси дізналися ще в давнину. Це всім відомий дослід зі статичним зарядом хутра. Хутро натирали бурштином, після цього камінь отримував властивість притягувати папір. Це помітив Фалес. У зв'язку з асоціацією з даними каменем з'явилося слово «електрика», що в перекладі означає «бурштин». Дане вчення розвивалось досить повільно, але все змінилось в епоху Відродження, коли провідні уми світу починають активно досліджувати рух заряджених частинок. Це і привело до початку століття електрики. З появою перших освітлювальних приладів виникла необхідність у фахівцях, які будуть їх обслуговувати, не боячись ризику бути ураженими струмом. Так з'явились перші електрики. Їх робота була небезпечною і непередбачуваною. Методом проб і помилок удосконалювалися технології ізоляції обладнання і освоювалися технології застосування електричної енергії. У наш час електрики займають нішу хоч і небезпечних, але постійно затребуваних професій. Одна з таких професій – Слюсар-електромонтажник.

Детальніше...